Kadın Girişimci Destek Paketi


Kadın Girişimci Destek Paketi

Garanti Bankası, kadın girişimcilerin işlerini büyütebilmeleri için ihtiyaç duydukları cesaret, iletişim ağı, eğitim ve finansman desteğini, her sektör için hizmete sunduğu Kadın Girişimci Destek Paketi’yle karşılıyor. Paketten, belirli bir yatırım projesine sahip olan veya mevcut firmasını genişleterek yerel ve uluslararası piyasalarda rekabet etmek isteyen kadın girişimciler yararlanabiliyor.
Firmanızın ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile destek kredisine mi ihtiyacınız var?

Sizlere özel bir ürünümüz var; KADIN GİRİŞİMCİ DESTEK KREDİSİ Firmanızın her türlü ihtiyacına yönelik olarak, 60 aya varan vadelerle kadın girişimcilere özel faiz oranı ile kadın girişimci destek kredilerinden kullanabilirsiniz.

Faiz oranını öğrenmek için tıklayın.

Uzun dönemde ödeyebileceğiniz yatırım kredisine mi ihtiyacınız var ?

Kadın Girişimcilerimize özel bir ürünümüz var ; KOBİ Proje Kredileri

KOBİ Proje Kredileri, yatırımın geri dönüş ve nakit akış yaratabilme süreleri dikkate alınarak Garanti ve Kredi Garanti Fonu (KGF) işbirliği ile oluşturulan, ilk 6 ay geri ödemesiz, yatırımın geri dönüş süresine göre en fazla 7 yıl vadeli olarak sunulan bir kredi türüdür. Kredi tutarı en fazla 30.000 USD'dir. Kadın girişimcilere özel avantajlı yıllık komisyon tutarı uygulanmaktadır.

KOBİ Proje Kredileri'nden, uygun yatırım fizibiliteleri sunabilen, sektörel kısıtlama olmamakla birlikte ihracat/döviz girdisi potansiyeli olan, uluslararası piyasalarda rekabet edebilecek niteliklere sahip KOBİ'ler yararlanabilmektedir. Kredi vadesi projenin ve şirketin nakit akışına uygun olarak belirlenmekte olup, gelir ve giderlerin yanı sıra; ilave işletme sermayesi ihtiyacı dikkate alınarak nakit akışına uygun vadelerde geri ödeme planı oluşturulmaktadır.

KOBİ Proje Kredileri'nin bir diğer önemli özelliği ise faizlerinin TL ya da YP cinsinden sabit olması, yani KOBİ'lerin baştan ne ödeyeceğini bilerek planlama yapabilmesine imkan tanımasıdır.

Vadesi gelen çeklerinizin veya faturalarınızın hesabınızda para olmadığında da düzenli olarak ödenmesini mi istiyorsunuz?

Tam ihtiyacınıza yönelik bir ürünümüz var; HAZIR HESAP Hazır hesap, çeklerinizi, faturalarınızı ödeyebileceğiniz, ayrıca nakit avans çekebileceğiniz kredili mevduat hesabıdır.

Hazır hesabınız mevduat hesabınızda para olmasa dahi her an ödemeleriniz için hazırdır. Ay içerisinde sadece kullandığınız gün kadar kredinin faizi, bir sonraki ay hesabınızdan düşer. Ayrıca hesaba para yatırdığınız anda borcunuz otomatik olarak kapanır.

Bonus card sahibi müşterilerinize taksit ve bonus kazanma fırsatı sunup, sizi tercih etmelerini sağlayarak satışlarınızı arttırmak mı istiyorsunuz?

Tam ihtiyacınıza yönelik bir ürünümüz var; Garanti POS Nakit akışınızı düzenli ve kolay bir şekilde takip edebilmeniz, satışlarınızı artırabilmeniz için Kadın Girişimci Destek Paketi'nin içindeki POS'tan yararlanabilirsiniz. Bonus Üye İşyeri olmanız durumunda ise satışlarınızı artırabilir, sanal POS ile internet üzerinden satışlarınıza ait tahsilatları gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca sektörünüze uygun komisyon ya da bloke oranları ile çalışabilir, POS alacaklarınızı teminat göstererek daha uygun faiz oranı ile Hazır Hesap veya kredi kullanabilirsiniz.

Seyahat, konaklama, temsil, benzin gibi tüm şirket masraflarınızı karşılayabileceğiniz ve çalışanlarınız tarafından yapılan tüm harcamaları düzenli olarak görüntüleyebileceğiniz bir kredi kartına mı ihtiyacınız var?

Tam ihtiyacınıza yönelik bir ürünümüz var; Şirket Kredi Kartı - Bonus Business Bonus Business ile firmanıza ait seyahat, konaklama, temsil, ağırlama, benzin gibi tüm şirket masraflarınızı karşılayabilir ve bu harcamalardan ödül kazanabilirsiniz.

Ayrıca sizin ve çalışanlarınızın yapacağı alışverişleri her kullanıcı için birbirinden bağımsız ve farklı limitler atayabilen "Şirket Kredi Kartı" ile kontrol altına alabilirsiniz.

Şirket Kredi Kartı'nızı Bonus Business olarak tercih ederseniz şirket alışverişlerinizde bonus, Shop & Miles olarak tercih ederseniz mil kazanabilir, anlaşmalı işyerlerinde taksit fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

İleri vadeli alacaklarınıza karşın, kısa vadeli ödemeleriniz mi bulunuyor? Firmanız için faizini ve vadesini baştan belirleyebileceğiniz bir kredi ürününe mi ihtiyacınız var?
Üretim süresi boyunca işletme sermayesi ihtiyacınıza yönelik olarak kısa vadeli rotatif, spot ya da taksitli kredi imkânlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Rotatif kredilerde dönem sonlarında kullandığınız gün kadar kredinin faizini ödersiniz.

Spot kredilerde ise alacağınızı tahsil ettiğinizde ve sizin belirleyeceğiniz zamanda borcunuzu ödersiniz.

Beklediğiniz tahsilatın tam tarihi belli değilse, erken kapama opsiyonlu spot kredi kullanabilirsiniz. Bu kredileri kefalet, ipotek karşılığı kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda alacaklarınızı temlik edebilir, alacaklarınız için aldığınız çek/senet gibi teminatları kullanabilirsiniz.

İhracatınız varsa, rotatif ve spot nakit kredileri ihracat alacaklarınızla aynı para birimi üzerinden kullanabilir, maliyetleriniz TL, gelirleriniz USD/EUR ise kur değişiminden etkilenmezsiniz.

Kredi kullanmak istediğinizde teminat sıkıntısı mı yaşıyorsunuz?
Tam size göre bir çözümümüz var ; KGF teminatı ile kredinizi kullanabilirsiniz.
KGF kredilerinden nasıl yararlanabilirsiniz?
Öncelikle projenizi oluşturmanız gerekmektedir. Projenizi oluşturduktan sonra en yakın Garanti Şubesine uğrayarak projeniz ile KGF kefaletinden yararlanarak kredi kullanmak istediğinizi belirtmeniz ve dosyanızın KGF ile paylaşılmasına izin vermeniz yeterli.
KGF, kredinizin ne kadarına kefil olur?
KGF talep ettiğiniz kredi tutarının %80'i için kefalet uygunluğu vermekte olup, kefalet limiti maksimum 750.000 TL'ye kadardır.
Projeniz KGF tarafından hangi kriterlere göre değerlendirilir?
KGF projelerinizi aşağıdaki kriterlere göre değerlendirmektedir.
  • KGF kefaletinden yararlanabilmenin ilk koşulu; başvuran tarafın KOBİ, esnaf ve sanatkar, tarımsal işletme, çiftçi; kadın ve genç girişimci olmasıdır.
  • KGF kefaletinin kullanılacağı proje, “karlı”, “gerçekleştirilebilir” ve “yapılabilir” olmalıdır.
  • Projeyi yürütecek yönetim kadrosu proje becerisi ve mesleki deneyime sahip olmalıdır.
  • Proje istihdam artışı sağlamalı ve istihdamı korumalıdır.
  • Proje “kabul edilebilir” risklere sahip olmalıdır.
  • Proje, çevreye karşı duyarlı ve saygılı olmalıdır.
Kadın Girişimci Destek Paketi’nde yer alan diğer ürünlerimiz ve detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.